Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Vítězem seance byl opět Nasdaq

Vítězem seance byl opět Nasdaq

27.02.2024 22:03
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Úterní obchodování na zámořských trzích bylo spíše ve vyčkávacím módu, kdy se zřetelný pohyb na indexech udál v průmyslovém Dow Jones Industrial Average, který po celou seanci zaostával za včerejším závěrem

Druhá polovina obchodního dne byla ovšem v režii technologického Nasdaq Composite, jenž se nakonec posunul severním směrem o 0,4 %.

K hlavním událostem v tomto týdnu z makroekonomického pohledu se bude řadit zítřejší zveřejnění předběžného HDP a jeho mezi kvartální změna, čtvrteční pravidelný týdenní report k novým a pokračujícím žádostem o dávku v nezaměstnanosti a na závěr týdne údaj nejdůležitější, a to z amerického indexu ISM.

Z korporátní sféry bude zajímavý středeční report společnosti Advance Auto, která je na seznamu investiční tipů Patria Finance. Společnost zabývající se náhradními autodíly dnes posílila o více než 6 %, kdy za dnešním vzedmutím mohl být i preview výsledků očekávaných v tomto týdnu.

Výrazného růstu se po zveřejnění výsledků za předešlý kvartál dočkali investoři Zoom Video Com. Technologická společnost překonala konsensus v oblasti čistého zisku na akcii o takřka 24 %, a to vše při tržbách 1,146 mld. USD, což bylo lehce nad odhady analytiků.

Dnes před trhem doručila své výsledky za 4Q24 společnost Macy´s. Čtvrtý kvartál byl úspěšný i pro Macy´s, které uveřejnilo rovněž mnohem vyšší čistý zisk na akcii, přičemž tržby byly dá se říct v rámci očekávání, a to 8,12 mld. USD. Úterní seance potvrdila výborná čísla, kdy akcie narostla o cca. 3 %.

EUR/CZK 25,32, USD/CZK 23,33, EUR/USD 1,0849, WTI 78,83 USD/barel, Brent 83,63 USD/barel



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
15:10Braňo Soták: Nvidia doručila další várka superlativů, vůči AI cyklu zůstáváme optimisty  
14:02K většímu ústupu od dolaru ve světových rezervách ve skutečnosti nedocházelo
12:34EK zhoršila výhled růstu ekonomiky EU kvůli konfliktu na Blízkém východě
12:02Doosan Škoda Power: slabší tržby zastínil rekordní backlog a vyšší ziskovost
11:57Překvapivě klidná Nvidia a nové naděje na otevření Hormuzu  
10:30SpaceX míří na burzu s rekordní valuací, odhaluje miliardové ztráty a upevňuje Muskův vliv  
9:02Výsledky Colt CZ podporují tezi o kvalitnější a stabilnější skupině  
8:44Rozbřesk: Spekulace na dohodu USA–Írán posunuly eurodolar výše
8:41Výsledky Nvidie či Coltu, SpaceX míří na burzu, evropské futures v červeném  
8:09Colt CZ hlásí rekordní čísla, čistý zisk stoupl o 37 procent
20.05.2026
22:49Nvidia svými výsledky nezklamala a dodala i silný výhled. Výrazně zvyšuje dividendu
22:04Americké akciové indexy posilují před výsledky Nvidie  
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university