Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ifo: Němečtí výrobci automobilů jsou nejoptimističtější od loňského května

Ifo: Němečtí výrobci automobilů jsou nejoptimističtější od loňského května

03.04.2024 10:12
Autor: ČTK

Němečtí výrobci automobilů hledí do budoucna s největším optimismem od loňského května. Podporují je v něm lepší vyhlídky na vývoz a lepší situace v zásobování. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo. Ukazatel Ifo, který měří náladu v německém automobilovém průmyslu, v březnu vzrostl na minus 5,8 bodu a byl o 4,1 bodu vyšší než v únoru.

"Zdá se, že se německý automobilový průmysl konečně dostal z ekonomického minima druhé poloviny roku 2023 a opět hledí do budoucnosti s větší důvěrou," uvedla expertka Ifo Anita Wölflová. Rozhodujícím faktorem byl výhled do budoucna, který se zlepšil z minus 29,5 na minus 18,7 bodu. Naopak hodnocení současné situace se mírně zhoršilo z 11,9 na 8,1 bodu.

Obzvlášť pozitivně hodnotili dotazovaní vyhlídky na vývoz. Hodnota 23,7 bodu byla nejlepší od dubna 2023.

Podle Wölflové je také příznivější situace v dodavatelských řetězcích. "Zdá se, že úsilí, které německý automobilový průmysl od pandemie vynaložil na zvýšení odolnosti dodavatelských řetězců, se vyplácí," uvedla expertka.

V loňském roce se nálada v německém automobilovém průmyslu výrazně propadla. Přechodně byla i negativnější než na vrcholu pandemie covidu-19. Od konce roku 2023 se ale trend obrátil a opět směřuje vzhůru.


Čtěte více:

ČEZ chce prodat část polských aktiv včetně dvou uhelných elektráren
03.04.2024 8:24
Skupina ČEZ plánuje prodat část aktiv v Polsku, včetně dvou uhelných e...
ČEZ plánuje prodat část aktiv v Polsku, Tesla prohlubuje ztráty a futures jsou dnes smíšené
03.04.2024 8:46
ČEZ plánuje prodat část aktiv v Polsku, včetně dvou uhelných elektráre...
Rozbřesk: Průmysl zůstává v útlumu, nálada se ale lepší
03.04.2024 8:59
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu zůstaly i na konci prvního ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data