Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Netflix reportoval nejlepší první kvartál od roku 2020. Překvapil počtem předplatitelů

Netflix reportoval nejlepší první kvartál od roku 2020. Překvapil počtem předplatitelů

19.04.2024 9:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Netflix reportoval svůj nejlepší první kvartál od roku 2020 a přilákal více nových zákazníků, než kdokoli očekával díky silné nabídce pořadů a tvrdému zásahu proti sdílení hesel. Společnost nabrala v prvním čtvrtletí 9,33 milionu zákazníků, což je téměř dvojnásobek průměrného odhadu trhu (4,84 milionu). Netflix přilákal nové zákazníky z celého světa, ale zejména v USA a Kanadě. Tito noví předplatitelé pomohli společnosti překonat prognózy i na lince tržeb a zisků. Navzdory tomu ale akcie Netflixu po uzavření trhu klesaly.

a

Společnost dosáhla tržeb ve výši 9,33 miliardy dolarů, což znamená nárůst o 15 % a překonání odhadu trhu ve výši 9,26 miliardy dolarů. Čistý zisk vzrostl na 2,33 miliardy dolarů, neboli na 5,28 dolaru na akcii, rovněž nad projekcemi.

Kaňkou ve výsledcích bylo prohlášení v dopise investorům, kde společnost uvedla, že růst předplatitelů bude v tomto kvartálu nižší, i když tržby porostou zhruba o 16 %. Netflix také uvedl, že počínaje prvním čtvrtletím roku 2025 přestane reportovat placená členství a příjmy na předplatitele za kvartál. Tyto metriky byly přitom dlouho hlavním způsobem, jakým Wall Street hodnotila výkonnost této společnosti. Netflix se nyní chce pokusit přesunout pozornost investorů na tradiční metriky, jako jsou tržby a zisk. Vedení ale slíbilo, že bude i nadále hlásit zásadní milníky v počtu předplatitelů.

"Rozhodnutí nezveřejňovat čtvrtletní počty předplatitelů již od příštího roku nedopadne dobře," uvedl v e-mailu Paolo Pescatore, zakladatel a analytik společnosti PP Foresight. "O to více vzhledem k růstu počtu předplatitelů, který tento král streamování zaznamenal za poslední rok."

Netflixu se podařilo zotavit se ze zpomalení v letech 2021 a 2022 a roste nejrychlejším tempem od prvních dnů pandemie koronaviru. To je z velké části způsobeno zásahem proti sdílením účtů. Společnost odhaduje, že více než 100 milionů lidí používá účet, za který neplatí. I když se manažeři Netflixu obávali odporu ze strany zákazníků, společnost dokázala přesvědčit miliony lidí, aby za svůj přístup zaplatili.

Tito noví zákazníci se také měli na co dívat. Netflix letos přinesl každých pár týdnů nový hit. Aktuálně tato streamovací služba představuje asi 8 % sledovanosti televize v USA a je přední televizní sítí na většině hlavních světových mediálních trhů.

Nedávný růst vyzvedl akcie Netflixu zpět na rekordní výše, díky čemuž má společnost tržní hodnotu více než 260 miliard dolarů. Historického maxima na úrovni 691,69 USD dosáhl v listopadu 2021. Někteří analytici se obávají, že se Netflix opět obchoduje za ocenění, které daleko přesahuje fundament podnikání.

Aby si Netflix udržel svůj růst do budoucna, představil levnější verzi své služby s reklamami. Na trzích, kde je tato možnost dostupná, si vybírá možnost s reklamami asi 40 % nových zákazníků. Úroveň reklamy je ve srovnání s online video giganty, jako je YouTube, stále nepatrná. Netflix začal také investovat do živého vysílání, včetně stand-up speciálů a nadcházejícího boxerského zápasu.

Zdroj: Bloomberg

 

Čtěte více:

Komentář analytika: Počet předplatitelů Netflixu překonal veškerá očekávání
24.01.2024 9:05
Akcie společnosti Netflix (NFLX) posílily téměř o 9 % po výsledcích za...
Investoři zažili nejlepší začátek roku za posledních 5 let
02.04.2024 8:03
Index S&P 500 si za 1. čtvrtletí 2024 připsal 10,11 procenta a skonči...
Akcie, které jsou tento týden po výsledcích připravené na divokou jízdu
16.04.2024 12:06
Volatilita akciového trhu narůstá a některé společnosti, které mají te...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2025
13:18Braňo Soták k výsledkům Meta Platforms: Sázka na staronový přírůstek Investičních tipů vychází  
11:57Hotovost je král, věří Mobius. Příležitosti vidí hlavně v Indii
9:09Tržby Microsoftu pohání cloud, příjmy překvapila Meta
9:00USA a Ukrajina podepsaly dohodu o nerostném bohatství. Co z původní vypadlo a co zůstalo?
6:05Trhy se po turbulencí usadí, myslí si šéf Goldman Sachs
30.04.2025
22:08Silný závěr obchodování znamenal nepřerušení zelené šňůry na Wall Street  
18:32PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
18:24Pro arte, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
18:02Nejhorších 100 dní prezidentského úřadu od Nixona. Které akcie z S&P 500 si vedly nejlépe a které nejhůře?
17:58ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva za rok 2024
17:54J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
17:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
17:40J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
17:39AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční finanční zpráva 2024
17:36AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s. - Výroční zpráva za rok 2024
17:33AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2024
17:31AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. Výroční zpráva za rok 2024
17:30AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2024
17:26Dolarový omyl a akciová iluze
17:25AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2024

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
CVS Health Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
Dominion Energy Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
Estee Lauder Cos Inc/The (03/25 Q3, Bef-mkt)
Hershey Co/The (03/25 Q1, Bef-mkt)
Intercontinental Exchange Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
JP - Základní O/N úroková sazba
KKR & Co Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
ROBLOX Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
12:00Linde PLC (03/25 Q1)
12:30Xerox Holdings Corp (03/25 Q1)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Index ISM v průmyslu