Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  

Apple vynesl celý S&P 500 na nová rekordní maxima

11.06.2024 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké akciové trhy vstoupily do dnešního dne poklesem, ale v průběhu dne postupně otáčely, aby nakonec zavřely smíšeně. Zatímco index Dow Jones zavřel v červených číslech, technologicky laděný Nasdaq 100 již druhým dnem v řadě slušně rostl. Index S&P 500 nakonec posílil o 0,27 % na 5375 bodů, což znamenalo závěr na nových historických maximech. Investoři dnes vyčkávali na středu, kdy nás odpoledne čeká klíčový makroekonomický údaj z americké ekonomiky v podobě indexu spotřebitelských cen za květen. Ve středu večer pak do dění promluví Fed, který s největší pravděpodobností nijak své sazby nezmění, ale komentáře šéfa Fedu zřejmě již tradičně přinesou na trhy zvýšenou volatilitu. 


Index S&P 500 si připsal minimální růst navzdory tomu, že přibližně dvě třetiny akcií z tohoto indexu skončilo ve ztrátě. O zisky tohoto indexu se nejvyšší měrou postaraly akcie Apple, které vzrostly přibližně o 7 %, a poprvé v historii zavřely nad hranicí 200 USD. Společnost Apple včera na konferenci předvedla svou verzi AI pod názvem Apple Intelligence. Ta by měla být v budoucnosti integrována do řady jejich aplikací. Kouzelné zaklínadlo „AI“ dnes ale nezabralo u akcií Nvidia, která je lídrem v tomto oboru. Její akcie nakonec oslabily. Jedním z důvodů může být i technická překoupenost tohoto titulu, když akcie Nvidia mají za sebou úctyhodnou sedmitýdenní sérii růstů, během které posílily o bezmála 60 %. 



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba