Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: ČSOB vyplatí na dividendách přes deset miliard korun

ČTK: ČSOB vyplatí na dividendách přes deset miliard korun

21.04.2006 17:08
Autor: ČTK

Praha 21. dubna (ČTK) - Československá obchodní banka vyplatí z loňského zisku 8,4 miliardy korun a z části nerozděleného zisku z minulých let na dividendách 10,327 miliardy korun. Rozhodla o tom dnešní valná hromada banky. Na jednu tisícikorunovou akcii tak banka vyplatí dividendu 2023 korun. ČTK to sdělil mluvčí banky Milan Tománek. Banka tak rozdělí celý loňský zisk a z nerozděleného zisku použije 1,92 miliardy korun. Před rokem akcionáři rozhodli o vyplacení 3,84 miliardy korun na dividendách při zisku 7,085 miliardy korun. Zbytek banka převedla na účet nerozděleného zisku.

Největší dividendu získá majoritní vlastník banky, belgická skupina KBC, která vlastní necelých 90 procent ČSOB. Zbytek získá Evropská banka pro obnovu a rozvoj a další menší akcionáři. "Výše dividendy souvisí s přechodem KBC na regionální řízení středoevropských operací od 1. května 2006. Dochází tak k optimalizaci kapitálu, o jehož využití pro obchodní příležitosti a tržní expanzi ve všech zemích regionu se bude rozhodovat na úrovni středoevropské divize KBC," uvedl Tománek. Výplata dividend bude zahájena 21.června.

Z konkurenčních finančních ústavů například Česká spořitelna loni vyplatila na dividendách 4,56 miliardy korun, tedy 30 korun na akcii. Letos navrhuje vyplatit dividendu ve stejné výši. Komerční banka loni vyplatila na dividendách 3,8 miliardy korun, což představovalo 100 korun na akcii.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.06.2026
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba