Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Letní slevy na Wall Street přilákaly investory (DJI +5,41%, S&P +5,41%, NASDAQ +5,79%)

Letní slevy na Wall Street přilákaly investory (DJI +5,41%, S&P +5,41%, NASDAQ +5,79%)

30.07.2002 8:29
Autor: 

Jako jeden velký obchodní dům s nápisem přes celou výkladní plochu „výprodej za snížené ceny“ - tak vypadá Wall Street posledních dnů. Poté, co společnosti ať již vědomě svými finančními skandály či nevýraznými hospodářskými výsledky snížily hodnotu většiny amerických titulů o několik desítek procent a dopomohly tak akciovým indexům zavzpomínat na hodnoty před pěti lety, nastal v myšlení investorů zásadní obrat a ti zaplnili pomyslně ulice kolem burzovního centra a stojí fronty na své akcie. Nákupní horečka podobná té z minulé středy tak opět rozvířila spirálu a ta vyšroubovala hodnoty akciových indexů o více než pět procent výše.

Raketový nárůst nezastavily ani informace o možné manipulaci finančních výkazů telekomunikační společnosti Qwest Communications International, jejíž akcie v úvodu obchodování ztrácely 20 procent, avšak nakonec oslabily pouze o 0,67 procenta. Index Dow Jones získal 5,41 procenta a jeho hodnota se výrazně vzdálila od 8000 bodů z minulého týdne, když uzavíral na 8711,88 bodech. DJ získal od 23. července již 13,1 procenta, což je největší čtyřdenní nárůst v období 69 let. Index S&P vzrostl o 5,41 procenta na 898,96, když jeho čtyřdenní růst byl největším od října 1974. Technologický sektor nikterak nezaostával, naopak index Nasdaq mírně zastínil ostatní indexy, když se jeho hodnota vyšplhala na 1335,25 bodů, tedy o 5,79 procenta výše než činila páteční hodnota.

Největší zájem z řad kupujících byl o akcie společnosti s největší tržní kapitalizací na světě General Electric, které díky tomuto zájmu zpevnily o 9,5 procenta. V pozadí nezůstaly akcie finančních institucí a tak akcie Citigroup (8,36%), J.P. Morgan Chase (12,81%), ale i American Express (11%) končily včerejší obchodování s výraznými přírůstky. Změna doporučení analytiků UBS Warburg z „buy“ na „strong buy“ pomohlo akciím pojišťovny AIG k růstu o 9,4 procenta.

Vysoce volatilní sektor představují akcie energetických společností, které po řadě snížení ratingů a špatných hospodářských výsledků zaujímají první místo na žebříčku nejhůře performujících společností za letošní rok. Prodeje časti aktiv tak představují jedinou záchranu před obrovskými ztrátami, které by mohly vést k bankrotu, což je investory vnímáno pozitivně a tak akcie společností Dynegy Inc (+76%) a Williams Cos (+88%) na základě těchto informací rostly.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
22:00Oracle propadá po výsledcích ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 pct průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly
11:38Kellnerová s dcerami oznámily přesun sídla PPF Group z Nizozemska do ČR
11:31IEA: Poptávka po ropě bude příští rok proti odhadům vyšší
11:17Oracle dokázal zastínit i pozitivní zprávy z Fedu  
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y