Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SPAD: zatím žádná reakce na návrh

SPAD: zatím žádná reakce na návrh "superdividendy" u ČT

26.07.2002 13:46
Autor: 

Dnešní obchodní den na pražské burze se nijak neliší od předchozích, aktivita investorů je velmi nízká, pouze objem obchodů s akciemi ČEZu stojí za zmínku (dosud se zobchodovalo 1,1 mil. kusů). Co se liší - velká stabilita cen, většina titulů je téměř na včerejších závěrech. Výjimka je pouze Philip Morris, který na základě několika "nákupních vlnek" posiluje o téměř 3%.

Dnes zveřejněná spekulace na výplatu "superdividendy" u akcií Českého Telecomu ve výši 108,- Kč (35 mld. Kč), pokud nedojde k prodeji společnosti, nechává investory zatím klidné. Cena po této zprávě zůstává stabilní a ani objem obchodů nijak nevzrostl. Další projednávání privatizace Telecomu je 6. srpna. Evropské trhy se po stagnaci v začátcích ochodování v současné době pohybují výrazněji v záporných hodnotách. Predikce na vývoj obchodování v USA je zatím negativní, důležitý však bude zveřejněný Index spotřebitelské důvěry (16 hod. SEČ), který zřejmě udá počáteční směr.

Tomáš Sedláček


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.