Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza se vrací do červených čísel - index PX-D si odepisuje 4,1%

Pražská burza se vrací do červených čísel - index PX-D si odepisuje 4,1%

24.07.2002 12:30
Autor: 

Akciové trhy v USA včera opět prožily špatný den a zavíraly poklesem - index DJIA si odepsal 1,1%, NASDAQ oslabil o 4,2%.

Evropské trhy po vzoru akciových burz v USA pokračují od rána v propadu, navíc dnešní zveřejněné výsledky některých společností byly horší než očekávané (jako např. výsledky strojírenské společnosti ABB), SIEMENS sice oznámil dobré výsledky za 2. čtvrtletí, ale výhled na 3. a 4. čtvrtletí byl dosti pesimistický, a jejich akcie tak poté okamžitě oslabily o ťéměř 5% - aktuálně německý index DAX oslabuje o 4%. Pád amerických burz prohloubil obavy o kapitálové rezervy pojišťoven, jejichž portfolia každým dnem ztrácejí hodnotu. Francouzská pojišťovna AXA ztratila téměř 17% (sedmileté minimum), holandský Fraport oslabil o 10% a britská Prudential o 3%. České akcie po zahájení chvíli vyčkávaly a vypadalo to, že přežijí další den bez větších ztrat. Ale nakonec nervy investorů nevydržely pokračující propady na okolních trzích a investoři začali aktivně prodávat. Prodeje přicházely nejvíce od domácích investorů, určitě však pro ně nebyly ziskové, spíše naopak. Největší propad svých cen zaznamenaly akcie Unipetrolu (-7%), Komerční banky (o více jak 5,5%) a Českých radiokomunikací (-5%). Propadu neodolaly ani akcie Českého Telecomu, které oslabíly o více jak 4%. Očekává se totiž, že se na dnešním zasedání nové vlády rozhodne, zda-li vláda prodá státní podíl v této společnosti. Pro nejbližší období nemůžeme očekávat změnu negativního sentimentu, neboť příliv špatných zpráv zatím nekončí.

Dana Bébrová

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data