Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar v pátek vůči euru ztrácel, jedním z důvodů jsou spekulace o sazbách

Dolar v pátek vůči euru ztrácel, jedním z důvodů jsou spekulace o sazbách

23.01.2006 9:51
Autor: 

Euro vůči dolaru v pátek začínalo na 1,2096. Po první část dne měnový pár zůstal pod hranicí 1,20 a dolar stále posiloval. Náladu ve prospěch dolaru ještě ve čtvrtek večer vylepšila členka Fedu Yellenová poznámkou, že růst sazeb se blíží konci, není však již ukončen. Jen mírnou a dočasnou korekci způsobila zpráva o vybírání iránských aktiv ze zahraničních a především amerických bank a očekávání spotřebitelské důvěry uni Michigan. Vyjádření hlasujícího člena Fedu J.Lackera, že čeká nejméně jedno zvýšení sazeb, však trh neuspokojilo a dolar začal znovu ztrácet, pátek pak měnový pár EUR/USD končil na 1,2139. Ztráty dolaru pokračovaly i v dnešním asijském obchodování, dnes ráno se kurs EUR/USD pohybuje kolem 1,2240.

Tento týden v Evropě bude v prvních dnech zveřejněna předběžná německá inflace. V úterý budou zveřejněny nové evropské průmyslové zakázky a ve středu německý index podnikatelské nálady Ifo s předběžným HDP ve Velké Británii. V USA začínají významné statistiky v úterý spotřebitelskou důvěrou, ve středu jsou prodeje existujících domů, ve čtvrtek zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby a initial claims a v pátek prodeje nových domů a první odhad HDP za 4q05. Dnešní den je tedy bez statistik. Americká měna dopoledne zřejmě ještě mírně oslabí, později by již mohla svůj propad zastavit a své ztráty alespoň mírně korigovat. Nálada vůči dolaru se však na trzích již zřejmě zhoršila.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2025
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)