Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kdo říká, že Praha a Varšava nejsou atraktivní, ten se dnes spletl... Orco dosáhlo na 2 300 Kč, Unipetrol 280 Kč

Kdo říká, že Praha a Varšava nejsou atraktivní, ten se dnes spletl... Orco dosáhlo na 2 300 Kč, Unipetrol 280 Kč

16.01.2006 16:53
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Pražská burza dnes po otevření následovala vývoj závěru uplynulého týdne, který přeci jen naznačil celoplošné vybírání zisků. K tomu určitě přispělo i prohlášení analytiků Merrill Lynch a Morgan Stanley, kteří nevidí středoevropský sektor tolik atraktivní, jak tomu bylo v minulosti. Nebýt poklesu na Erste Bank, byl pohyb pražské burzy jednoznačný a všechny tituly posilovaly. Akcie Erste Bank našly podporu na 1 280 Kč a nakonec uzavíraly na 1 290 Kč.

Titul měsíce „ledna“ i nadále drží akcie Orco Property Group, jejichž cena dnes překonala další magickou úroveň 2 300 Kč, tedy 79,50 EUR. Neutuchající poptávka a naopak nižší a nižší nabídka dává Orcu prostor k dalšímu růstu a tak cílová cena Citigroup je již velmi blízko.

Dařilo se také Unipetrolu, který dokázal udržet úroveň 274 Kč a jeho cena dnes otestovala nové maximum 280 Kč. K velkému obratu zavelela Komerční banka, když po poklesu k 3 545 Kč narostla až na 3 630 Kč, kde uzavírala. Po několika dnech stagnace se k trhu připojil Český Telecom, jehož cena vyrostla na 533 Kč. Optimismus nechyběl ani akcionářům ČEZu, když akcie elektrárenské společnosti na sebe opět vzaly tíhu tahouna trhu a vyhouply se nad 780 Kč. Podobně jako Komerční banka své znovuobjevení prodělala Zentiva, když z dopoledních minim 1 155 Kč rostla na 1 183 Kč.

Varšavská burza neměla „kámen“ v podobě Erste Bank a tak její index WIG20 rostl o 1,43 %. Dařilo se akciím Grupa Lotos + 3,32 %, BRE Bank + 7,78 % , Bank Zachodni + 5,48 %. Po poklesu došlo ke korekci na TPSA + 1,69 %.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m