Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České blue chips pod vlivem zahraniční euforie sáhly na nová maxima, index PX-D nahlédl nad kótu 3800 bodů

České blue chips pod vlivem zahraniční euforie sáhly na nová maxima, index PX-D nahlédl nad kótu 3800 bodů

04.01.2006 10:47

Pražská burza v úvodu středeční seance nezůstala stranou optimismu, který záčátkem roku 2006 ovládá zahraniční trhy. Hned v prvních minutách obchodování většina SPADových titulů pociťovala poměrně agresivní nákupní zájem krátkodobých hráčů a obchodníků, index PX-D přitom nakrátko sáhl nad hodnotu 3800 bodů.

Akcie ČEZ zrána o pár haléřů vylepšily své historické maximum na 759 Kč, Zentiva pak dokonce zpevnila až na 1 190 Kč a na rekordních 2 001 Kč vzrostly akcie Orco Property. Poslední dvě zmiňované akcie těží z pozitivně laděných doporučení zahraničních investičních bank. Zentiva konkrétně obdržela doporučení "overweight" od JP Morgan s cílovou cenou 1 300 Kč, Orco pak i nadále "žije" ze včerejšího doporučení od Citigroup s cílovou cenou 80 EUR. Po hodině obchodování ale počáteční euforie mírně slábne poté, co atraktivní cenové úrovně přilákaly několik zahraničních hráčů k vybírání zisků. Index PX-D se ocitá jen mírně nad nulou.

Celkovou obchodní aktivitu lze označit jako nadprůměrnou, o hektičnosti dnešního obchodování přitom svědčí zobchodovaný objem ve SPADu přesahující 1,5 mld. Kč. Ostatní trhy v regionu si dnes vedou nepoměrně lépe. Maďarský indikátor BUX sílí o 1,7 %, tažen především farmaceutickou společností Richter Gedeon (+2,8 %). Polský benchmark WIG 20 přidává 1,6 % za největšího přispění akcií KGHM (+3,2 ).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.10.2025
18:46Investiční šok
17:25PODCAST Týdenní výhled: Obchodní válka, rekordní zlato a start výsledkové sezony  
16:30OpenAI kvůli výrobě vlastních procesorů pro AI spojí síly s Broadcomem
16:05Bloomberg: Evropské automobilky jedou na půl plynu, v příštích letech ztratí miliony aut ve prospěch Číny
15:35MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
14:55Medvěd Wilson: Trumpova cla překvapila trhy. S&P 500 může odepsat 11 procent  
13:58MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
13:31Nobelovka za ekonomii míří letos trojici Mokyr, Aghion a Howitt za výzkum vlivu inovací na hospodářský růst
12:13Nervozita z obchodní války zvolna klesá a akcie se snaží zvedat  
11:24Wall Street startuje výsledkovou sezónu. Co čekat od bank a firem z S&P 500?
10:46Komárkův Allwyn se spojí s řeckým OPAP a zamíří na burzu v Londýně či New Yorku
10:28Výjimečný krok? Nizozemí přebírá kontrolu nad klíčovým dodavatelem polovodičů pro autoprůmysl i elektroniku, vlastněným Čínou
9:06Rozbřesk: Čína vrací úder, aneb rozjíždí se další kolo obchodních válek?
8:52Dva scénáře restrukturalizace ČEZ, další vlna celní roztržky USA-Čína a zlato na novém rekordu  
8:45Zlato i stříbro na nových rekordech
6:49Klesají obavy z bubliny na amerických akciích?
12.10.2025
9:03Víkendář: Příliš AI ovlivňuje lidský mozek
11.10.2025
8:57Víkendář: AI může pomáhat, ale i zradit a vyhrožovat nám
10.10.2025
22:08Prudká korekce na amerických akciích  
17:10Bublina na trhu být nemůže…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data