Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste Bank rozhýbala vánoční trh… z 1300 Kč na 1266 Kč a zase zpět

Erste Bank rozhýbala vánoční trh… z 1300 Kč na 1266 Kč a zase zpět

21.12.2005 10:49
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Pražskou burzu z vánoční letargie vyrušila Erste Bank, jejíž akcie byly od samého počátku v centru dění poté, co se na trhu objevily zprávy o vítězství v Rumunsku. Převzetí BCR je určitě z dlouhodobého pohledu správným krokem, nicméně prvotní reakce byla z důvodu navýšení kapitálu o 2,4 mld. EUR negativní a akcie Erste klesly až na 1266 Kč. Po tomto prvotní výprodeji, který se krátkodobě promítl na všech titulech, však došlo k zpětnému růstu a akcie Erste se vrací na 1300 Kč.

Přes snížené doporučení analytiků UBS se daří i ČEZu, jehož hodnota roste na 736,50 Kč. Jako alternativu za Erste Bank, část investorů začala nakupovat Komerční banku a její akcie pokořily úroveň 3500 Kč. Celkově se po úvodních dvaceti minutách trh konsolidoval a nebýt Erste Bank, pak by rostl. Polský trh dnes po včerejším růstu pokračuje v mírném posilování, ačkoliv i zde dochází k vybírání zisků.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data