Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Petr Vobořil odstupuje z představenstva ČEZu kvůli lustračnímu zákonu

Petr Vobořil odstupuje z představenstva ČEZu kvůli lustračnímu zákonu

15.12.2005 13:12
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ:
Novým členem představenstva ČEZ se na základě dnešní volby dozorčí rady stal s účinností od dnešního dne pan Daniel Beneš, ředitel úseku nákup ČEZ. Z představenstva společnosti dnes odstoupil Petr Vobořil.

V souvislosti s tím, že od 1.1. 2006 přejdou akcie Fondu národního majetku na stát, resp. Ministerstvo financí, jsou povinni členové vrcholového managementu společnosti naplnit podmínky vyplývající ze zákona č. 451/91 Sb., kterým se stanoví předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích.

Vzhledem k nesplnění podmínek uvedeného zákona odstoupil Petr Vobořil z představenstva společnosti. Petr Vobořil nadále zůstává ve vedení společnosti jako ředitel divize finance.

„ČEZ ani Petr Vobořil nechce být nijak v rozporu ze zákonem, proto došlo k tomuto kroku. Petr Vobořil nezpochybnitelně patří k nejlepším odborníkům v oblasti energetiky, který má důvěru uvnitř i vně firmy. Pro ČEZ je důležité, že nadále zůstává v ČEZ na manažerské pozici. Budujeme tým, který dovede ČEZ na pozici lídra středo a východoevropského trhu s elektřinou a Petr Vobořil je jedním z klíčových manažerů pro naplňování této vize,“ řekl k tomu Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ.


Váš názor
 • S CEZem na vecne casy
  15.12.2005 13:23

  Opravdu salamounske reseni. Vlk se nazral a koza zustala cela. Pan Voboril by casem mohl byt jmenovan velitelem Zavodni straze CEZ.
  CEZ
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data