Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Zkrácený týden přinesl americkým akciím další růst, optimismus dodal Fed

28.11.2005 13:37

Americké akcie drží růstové tempo již pátým týdnem v řadě. Optimismus jim přidali centrální bankéři, kteří na posledním jednání navrhli zastavit další zvyšování úrokových sazeb. V závěru týdne pak posilovaly akcie maloobchodních řetězců, když v pátek začala nákupní sezóna a většina amerických obchodních domů začala nabízet velké předvánoční slevy. V rámci širšího indexu S&P500 se nejvíce dařilo akciím největšího maloobchodního řetězce s elektronikou, společnosti Best Buy, a výrobci hraček, společnosti Mattel. Akcie Best Buy posílily o 10 % na 50,63 USD, Mattel přidal 8,57 % na 16,51 USD.

Z dalších akcií můžeme zmínit Circuit City Stores, který posílil o +6,78 % na 21,38 USD. Poněkud v pozadí zůstávají akcie největšího maloobchodního řetězce na světě, společnosti WalMart Stores, které posílily o 2 % na 50,49 USD. Index spotřebitelské důvěry "University of Michigan Confidence Report" vzrostl více, než se očekávalo, na hodnotu 81,6 z předchozí 74,2. Ekonomové předpovídali hodnotu 79,9. Index Dow Jones Industrial Average v minulém zkráceném týdnu posílil o 1,5 %, a umazal tak ztráty z letošního roku. Širší S&P500 přidal 1,6 % a stejně tak i technologický Nasdaq. Z jednotlivých komponentů indexu DJIA se nejvíce dařilo akciím Intel (+5,97 %), American Express (+5,43 %) a Alcoa (+3,52 %). Na opačném konci se ocitly akcie General Motors (-4,95 %), Microsoft (-1,1 %) a Johnson&Johnson (-0,64 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa