Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Měnový pár EUR/USD včera prožil díky svátku v Japonsku poklidný den

Měnový pár EUR/USD včera prožil díky svátku v Japonsku poklidný den

24.11.2005 9:27
Autor: 

Euro vůči dolaru ve středu otevíralo na 1,1815. Kolem této hodnoty se s menšími výkyvy držel i v průběhu celého dne. Trh se zřejmě již vyrovnal s tím, že Fed naznačil brzké ukončení cyklu rostoucích sazeb. Nyní se předpokládá ještě dvojí růst amerických sazeb a to v prosinci a lednu, další vývoj je nejistý mimo jiné i proto, že v lednu končí A.Greenspan a v únoru nastupuje na post šéfa Fedu Ben Bernanke. Slabší údaje z amerického trhu práce neměly tentokrát žádný vliv. Měnový pár EUR/USD pak po klidnějším obchodování podpořeném i japonským státním svátkem končil den na 1,1813, kolem této hodnoty se pohyboval i v dnešním ranním asijském obchodování.

Konec týdne má málo významnějších dat. Dnes to je německý index Ifo podnikatelského klimatu a dílčí předběžná inflace z některých německých spolkových zemí. V USA je kalendář událostí prakticky prázdný, ve čtvrtek je za Atlantikem státní svátek.

Dnes by devizový trh mohl ovlivnit německý index Ifo. Očekává se sice jeho nepatrný pokles, po několika příznivých německých ukazatelích by ale mohl i on dát příznivý impuls pro společnou měnu. Obchodování však bude celkově klidnější díky americkému státnímu svátku. Dnes tedy zřejmě stagnace kolem 1,18.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026
11:45Starbucks chce díky AI nahradit software od Microsoftu a IBM
10:58TSMC má za druhé čtvrtletí rekordní tržby
10:07Nejhorší den na burze. Akcie SK Hynix potkal více než 15procentní výplach
8:59ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Elevion Group podepsal kupní smlouvu na akvizici 100% podílu v italské společnosti BTS Biogas
8:52Eskalace konfliktu s Íránem zhoršuje náladu na trzích. SK Hynix po americkém debutu propadl  
8:47Rozbřesk: Hormuz znovu straší trhy. Česká ekonomika však drží kurz
6:03Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data