Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Včera oslabení, dnes růst - koruna se přidává k pozitivnímu vývoji v regionu

16.11.2005 10:17
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Závěr včerejšího obchodování s korunou vedl k oslabení proti euru na konečných 29,31 Kč/EUR. Negativním faktorem zde byl především překvapivě vysoký deficit běžného účtu. Dnešní úvod obchodování pak znamená pro českou měnu návrat na silnější hodnoty, když se nyní obchoduje na 29,28 Kč/EUR. Pohyb kurzu během dopoledne není výrazný. Kalendář událostí je na české straně prázdný, koruně přináší zpevňování hlavně pozitivní vývoj v celém regionu. Zde si opět nejvýraznější zisky připisuje slovenská koruna, kterou po včrejším HDP dnes podpořila vyšší inflace za říjen.

Dolar se po včerejším výkyvu k silnějším hodnotám znovu vrátil nad 1,1700 vůči euru, kde se nyní stabilizuje. Aktuální kurz 1,1728 USD/EUR. Ještě dopoledne však vyjde inflace eurozóny, čeká se, že za říjen poklesla. Odpoledne pak trh čekají důležitá data z USA. Jde rovněž o inflaci - index spotřebitelských cen za říjen podle odhadů stagnoval, odhad jádrové inflace je na 0,2 % m/m. Dále bude zveřejněn příliv kapitálu do USA za září. Ten by měl sice klesnout a dosáhnout 70 miliard USD, trh ale zůstává optimistický - toto číslo by pokrylo schodek zářijové obchodní bilance.

Koruna proti dolaru zpevňuje na 25,00 ze včerejších 25,11 Kč/USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m