Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prodat, prodat a zase prodat… celoplošné prodeje sráží hodnotu akciových indexů, Praha není výjimkou

Prodat, prodat a zase prodat… celoplošné prodeje sráží hodnotu akciových indexů, Praha není výjimkou

13.10.2005 16:46
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Dnešní výsledek obchodování na pražské burze přinesl mnohým investorům zklamání poté, co jejich představa o rychlém konci prodejních příkazů vzala za své. Tyto pokyny zastihly vesměs všechny trhy a bylo jen otázkou, o kolik jednotlivé indexy poklesnou a který titul bude ztrácet nejvíce.

Nejhorší výsledek na BCPP zaznamenaly akcie petrochemického koncernu Unipetrol, jehož cena klesla na 211 Kč (-8 %). Přes zvýšení cílové ceny na 750 Kč od ING svůj pokles nedokázaly odvrátit turbíny ČEZu a dnešní obchodování se spíše neslo pod taktovkou jednosměrného proudu prodejců až k ceně 670 Kč (-4,5 %).

Ačkoliv se zdálo, že akcie Českého Telecomu (-4,7 %) dokážou prvotní prodejní vlnu absorbovat, tak odpolední příliv již srovnal jejich rozdíl od ostatního trhu na stejnou úroveň. Čtyřprocentní ztráta neminula Zentivu a Komerční banku, která již svým poklesem předběhla propad posledních dní na Erste Bank. Té se naopak dnes „ dařilo“, když její hodnota maximálně klesla na 1120 Kč. Akcie Zentivy klesly k 1030 Kč (-4,7 %) a tím se přiblížily minulému minimu, které se nakonec ukázalo jako nákupní cena 13% balíku akcií, které koupily finanční skupiny PPF a J&T. Pro další vývoj bude rozhodující, dojde-li k celkovému zmírnění plošných výprodejů a nepřekvapí-li některá společnost špatnými výsledky.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami bude publikován po 17. hodině. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem.


Váš názor
 • jen aby
  14.10.2005 9:06

  jste dnes nepsali kupovat,kupovatttttttttttttttttttttttttttt
  KlídekAREA51
  • Kupovat,kupovat ...
   14.10.2005 9:10

   Přesně tak,dnes se bude určitě psát kupovat,kupovat ...
   Štefa
 • Máte v nadpisu chybu!
  13.10.2005 21:39

  ...gramaticky správně se píše ...Praha není výjimkou
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data