Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká koruna během úterního obchodování posílila a odpíchla se tak z úrovní blízkých 4týdennímu minimu

Česká koruna během úterního obchodování posílila a odpíchla se tak z úrovní blízkých 4týdennímu minimu

29.09.2005 9:18
Autor: 

Česká koruna během úterního obchodování posílila a odpíchla se tak z úrovní blízkých 4-týdennímu minimu. Za vývojem stál především pozitivní vývoj v Polsku, kde investoři přes počáteční překvapení z výsledku voleb začali oceňovat fakt, že vyhrála pravice. Vedle toho ve prospěch české měny hrálo rozhodnutí korejské automobilky Hyundai Motor o investici do nového výrobního závodu v hodnotě přibližně 1,9 miliardy eur. Před středeční uzávěrkou se tak koruna obchodovala okolo 29,34 EUR/CZK.

Stejně jako po většinu týdne ani během dneška nečekají trhy na žádné významné domácí ukazatele. I když zasedá bankovní rada ČNB, změna sazeb se neočekává. Stále platí, že koruna má spíše potenciál posilovat. Na druhou stranu se domníváme, že do proběhnutí prezidentských voleb v Polsku výraznější posílení očekávat nelze. Ve středu byl v ČR státní svátek, a koruna tak ve velice poklidném obchodování pod vlivem regionu, na který negativně působil silný dolar, oslabila zpět k hodnotám okolo 29,5 CZK/EUR. Týdenní horizont: 29,25 –29,65 CZK/EUR. Dnes očekáváme korunu v pásmu 29,34-29,59 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 29,505. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,450 a měla by se pohybovat v intervalu 24,20-24,60 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y