Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Předchozí týden se i v Evropě nesl v duchu hurikánu Rita, ropa tak opět posilovala a trhům se příliš nedařilo

    26.09.2005 15:51

    Minulý týden zaznamenaly evropské trhy poprvé pokles za poslední měsíc, kdy celý svět očekával, co dalšího napáchá sílící hurikán Rita na americkém pobřeží. Cena ropy se tak šplhala nahoru (+3,1 %) a na vývoji vydělávaly hlavně energetické koncerny. Ztrácely hlavně dopravci, ale i ostatní sektory. Z dopravců klesali na hodnotě zejména British Airways (-3,3 %) a Air France-KLM Group (-3 %), nedařilo se dále cestovní agentuře TUI, která ztratila 5,2 %. Poslední hurikány jistě nenapomohly ani pojišťovnám, akcie Hannover RE, čtvrté největší pojišťovny na světě, ubraly na hodnotě 3,2 %. Allianz AG, největší evropská pojišťovna, ztratila 2,4 %. Jedenáct z celkových osmnácti západoevropských benchmarků ubralo během minulého týdne na své hodnotě.

    Nejhůře dopadl německý DAX index, který oslabil o 2,1 %, francouzský CAC 40 v týdnu umazal 0,7 %, mírně posílil britský FTSE index (0,1 %). Panevropský index DJ STOXX 50 oslabil o 0,47 %, kdy byl index do záporných hodnot tažen zejména společnostmi E.ON AG (-4,51 %) a Vodafone Group (-3,08 %). Protiváhou byly akcie anglické farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline (+4,04 %) a těžební Anglo American Plc (+5,21 %).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y