Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Volby v Německu, vyjádření ČNB, růst amerických sazeb... to vše včera korunu sráželo na kolena

20.09.2005 9:30
Autor: 

Koruna vůči euru otevírala týden na 29,050. Brzy po začátku obchodování začala spolu s polským zlotým ztrácet zřejmě v důsledku politické nejistoty po nedělních volbách u našich západních sousedů a v očekávání růstu amerických sazeb. Investoři také využili silné koruny k vybírání zisků. Kurz EUR/CZK se ještě dopoledne v živém obchodování dotkl hranice 29,250, odkud se odrazil a část svých ztrát smazal. Později odpoledne však přišlo další oslabování a koruna končila den na 29,355. Proti posílení koruny pod úroveň 29,00 se odpoledne vyslovila rovněž členka Bankovní rady ČNB M. Erbenová, která dále potvrdila přesvědčení, že úrokové sazby mohou zůstat ještě nějaký čas nízko.

Tento týden je bez významnějších statistik, na pořadu nejsou ani jiné ekonomické či politické události. Včerejší korekce ale ukázala, že na prolomení hranice 29,00 si zřejmě ještě nějaký čas počkáme. Příznivé předvolební polské prognózy a uklidnění situace v Německu ale mohou posilovat s polskou měnou i českou korunu. Navíc včerejší relativně výraznější oslabení by mělo iniciovat korekci. Do uklidnění politické situace v Německu je však třeba počítat se zvýšenou volatilitou. Týdenní horizont 29,10 - 29,48. Dnes očekáváme korunu v pásmu 29,19 – 29,45 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 29,345. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,155 a měla by se pohybovat v intervalu 23,80 – 24,30 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2026
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD