Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna je po dnešní

    Koruna je po dnešní "houpačce" silnější, dolar po množství dat jen lehce zpevnil

    15.09.2005 17:26
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Česká koruna se dnes obchodovala v širším pásmu 29,17 - 29,33 Kč/EUR, přičemž zavírá na denním maximu. Nerozhodnost kurzu nakonec vyřešil polský zlotý. Ten dnes po pozitivních zprávách z politiky celý den zvyšoval zisky a strhl s sebou i vývoj na koruně. Jiné vlivy dnes obchodování postrádalo a ani z eurodolaru nepřišel výraznější impuls. Proti dolaru dnes koruna oslabila na 23,88 Kč/USD.

    Dolar po růstu až do odpoledne vyčkával, co přinesou dnešní zprávy z americké ekonomiky. V půl třetí vyšlo hned několik čísel: Inflace za srpen vzrostla podle očekávání o 0,5 %, číslo očištěné o energie a potraviny však bylo 0,1 %, tedy mírně nižší než očekávání. Index podnikatelské nálady newyorského Fedu naopak odhady překonal, když klesl "jen" na 16,97 bodů. A konečně pravidelná zpráva o nových žádostech o dávky v nezaměstnanosti ukázala přírůstek 398 tisíc proti 350 tisícům. Reakce dolaru na smíšená data byla mírně pozitivní, kurz se dostal 1,2210 USD/EUR, nyní se však dolar obchoduje na ranních 1,2218 USD/EUR. Ještě dnes se v USA čeká zveřejnění indexu podnikatelské nálady philadelphského Fedu.

    Pro zítřek jsou na programu z ČR data o státním dluhu za druhý kvartál, která by do obchodování zasáhnout neměla. Za hranicemi se čeká daleko více zpráv: Dopoledne to bude inflace v eurozóně, odpoledne pak v zámoří běžný účet za 2Q, příliv kapitálu za červenec a index spotřebitelské důvěry Michiganské university.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data