Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol roste na 206,6 Kč (+2,1 %), jinak ale dochází k vybírání zisků

Unipetrol roste na 206,6 Kč (+2,1 %), jinak ale dochází k vybírání zisků

05.09.2005 10:29
Autor: 

Pražská burza v úvodu nového týdne sestupuje z pátečního historického maxima, index PX-D oslabuje o 0,79 %. Objemy obchodů jsou průměrné, nejvíce likvidní akcií je ČEZ následován Komerční bankou.

Akcie elektrárenské společnosti dnes dopoledne oslabují o 1,25 % na cenu 669 Kč se zobchodovaným objemem 370 mil. Kč. Komerční banka oslabuje o 0,3 % na cenu 3425 Kč při čtvrtmiliardovém objemu. Dolů burzu táhnou rovněž akcie Erste (-0,95 %) a při minimálním objemu Orco (-0,2 %). Ostatní blue-chips se pohybují v pozitivním teritoriu. V cestě nahoru pokračuje především Unipetrol, jehož akcie dnes posilují o více než 2 % na cenu 206,6 Kč.

Na trhu je dnes patrné vybírání zisků, když burza v posledních pěti dnech významně posílila přes 5 % a nachází se na historických maximech. Američtí investoři dnes odpoledne však budou poněkud stranou, protože americká burza je uzavřena kvůli státnímu svátku.

Patria Finance


Váš názor
  • Velký státní podvod?!
    05.09.2005 11:08

    Jak je možné, že nikdo z investorů kupujících akcie Unipetrolu na "ekluzivním" trhu SPAD, nevěděl o smlouvách, které majetek kupované společnosti velmi výrazně poškozují? To asi pan Sobotka považuje za naprosto v pořádku, stejně jako celou privatizaci Unipetrolu. Samozřejmě nemůžeme očekávat, že ODS nebo KCP by měli chuť cokoli řešit. Tak snad alespoň s polské strany bude nějaká snaha vidět.
    TurboNeko
Aktuální komentáře
24.12.2025
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data