Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká měna včera posílila vůči euru

Česká měna včera posílila vůči euru

01.09.2005 9:20
Autor: 

Koruna vůči euru ve středu začínala na 29,640. Brzy po otevření začala česká měna posilovat. Korigovala tak úterní ztráty a zároveň se pohybovala v souladu s okolními měnami regionu. Pochybnosti o přijetí eura v roce 2009 byly již dříve, takže úterní vyjádření ministerstva financí vlastně nemělo být překvapením. Z řad ODS se ostatně šíří pověsti, že ani nový termín nemusí být konečný. Den pak koruna stejně jako okolní měny končila v očekávání dnešních a zítřejších příznivých statistik i díky ztrátám amerického dolaru výrazněji posílena na 29,380. V ČR je tento týden z hlediska statistik zajímavý až dnes, kdy bude zveřejněn státní rozpočet a v pátek obchodní bilance. Dnešní den by měl být před zveřejněním rozpočtu klidnější. Protože bude zveřejněn až odpoledne, lze větší pohyb očekávat až před uzavřením trhů, pokud se ovšem rozpočet významněji odliší od předpovědi. Vzhledem k včerejšímu posílení čekáme ale spíše korekci. Týdenní horizont 29,32 – 29,70.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 29,34 – 29,54 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 29,405. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 23,830 a měla by se pohybovat v intervalu 23,70 – 24,20 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst