Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wal-Mart, Deere & Co., Gateway… snížily odhady zisků, Wall Street přehodnotila svůj výhled

Wal-Mart, Deere & Co., Gateway… snížily odhady zisků, Wall Street přehodnotila svůj výhled

17.08.2005 9:14
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Index S&P včera po snížení celoročních odhadů společností Wal-Mart, Deere & Co a Gateway propadl o 1,18 %, což znamenalo nejstrmější pokles za poslední čtyři měsíce. Index Dow Jones ztratil 1,1 % a nejhůře dopadl index Nasdaq, který klesl o 1,4 %. Akcie Wal-Martu ztratily 3,1 %. To vneslo negativní sentiment mezi maloobchodní prodejce, a tak klesaly i akcie společností Home Depot a J. C. Penney, přestože zveřejnily lepší než očekávané výsledky.

Největší pokles však zaznamenaly akcie společnosti Deer & Co, když po snížení odhadu zisku jejich cena klesla o 11 %. Na Wall Street nezmírnil výprodeje ani ten fakt, že inflace vyjádřená CPI rostla méně než se očekávalo, a tak jako další důležitý mezník byly zmiňován dnešní údaj PPI, a tak bude velmi důležité, zda-li trh dokáže odvrátit další výprodejní vlnu, nebo začne-li výraznější vybírání zisků.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y