Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Akcie Unileveru po zveřejnění výsledků prudce rostou

04.08.2005 11:20
Autor: 

Britsko-holandský gigant Unilever dnes zveřejnil 29% pokles zisku ve druhém čtvrtletí a zároveň uvedl, že jeho pozice v západní Evropě zůstává problematická. Společnost vyrábějící mýdlo Dove, polévky Knorr a čaje Lipton vydělala 0,75 EUR na akcii, což nedosahuje odhadu analytiků, kteří očekávali 0,87 až 0,91 EUR na akcii, uvedla agentura Reuters.

Unilever se pokouší znovu nastartovat růst tržeb od loňského září, kdy vydal první varování za 75 let své existence a revidoval odhad tržeb i zisku směrem dolů. Tato skutečnost se odrazila v rozsáhlých změnách v managementu firmy.

Akcie Unileveru, které jsou součástí indexů AEX, Dow Jones Eurostoxx 50 a EURONEXT 100, posilují od října loňského roku, kdy se obchodovaly při ceně nižší než 45,00 EUR za akcii. V reakci na dnešní oznámení akcie v Amsterdamu paradoxně posílily o téměř 3 % na hodnotu 56,50 EUR za akcii a dlouhodobě se pohybují nad svým 100denním klouzavým průměrem.

Tomáš Provazník, Patria Online


Váš názor
  • proč?
    04.08.2005 13:05

    A proč asi ty akcie tak prudce rostou, když hospodaření firmy je tak bídné?
    Milan
Aktuální komentáře
03.04.2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst