Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Indexy ekonomického sentimentu by dnes mohly oživit eurodolarový trh

26.07.2005 9:16
Autor: 

Euro vůči dolaru včera začínalo na 1,2048. Kolem této hodnoty se během dne pohybovalo ve velmi úzkém pásmu. Při absenci významnějších událostí se trhy ještě vyrovnávaly s revalvací čínského juanu, pozornost se proto soustřeďovala spíše na vývoj na asijských trzích než na trh eurodolarový. Přitom obavy z výraznějšího oslabení americké měny po čtvrteční revalvaci juanu již zřejmě vyprchaly. V průběhu dne nakonec dolar nepatrně oslabil a v USA uzavíral na 1,2065.

V dnešním ranním obchodování zájem o dolar opět vzrostl, když se nejistota o dalších možných akcích Číny znovu zvýšila. Měnový pár EUR/USD se tak dnes ráno obchoduje kolem 1,2040. Statistické údaje tohoto týdne začínají až dnes indexem Ifo následovaným ve čtvrtek německou nezaměstnaností a italskými a francouzskými výrobními cenami. V pátek je pak předběžná inflace v eurozóně a německé maloobchodní tržby. V průběhu týdne bude navíc zveřejněno několik ukazatelů důvěry. V USA statistiky pokračují dnes indexem spotřebitelské důvěry (Conference Board) a ve středu prodejem nových domů. K nim se přidají zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby a Béžovou knihou Fedu. Čtvrtek má pravidelné initial claims a pátek index nákupních manažerů z oblasti Chicaga. Zároveň bude zveřejněn i odhad vývoje HDP za 2q2005.

Dnes je nejdůležitější událostí německý index Ifo. Očekává se jeho růst, a to by mělo mírně podpořit euro. Odpoledne ale index Conference board může zisky společné měny smazat. Při absenci jiných významnějších událostí proto čekáme spíše prázdninovou stagnaci. Týdenní horizont EUR/USD 1,195 - 1,222 zůstává.

Pro dnešek předpokládáme pohyb v pásmu 1,201 – 1,211.

(ČSOB, Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m