Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Odkupy budou, jde jen o to za kolik… Český Telecom KCP potvrdila, Unipetrol ne, ČEZ a Zentiva tituly dne

Odkupy budou, jde jen o to za kolik… Český Telecom KCP potvrdila, Unipetrol ne, ČEZ a Zentiva tituly dne

20.07.2005 16:30
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Rozbouřené vody kapitálového trhu v rukou pevně drží KCP, která podle dnes zvěřejněných informací určila další osud dvou zprivatizovaných společností a do jisté míry i dění na pražské burze. První zprávou ještě před otevřením na jedné straně potěšila akcionáře Unipetrolu, když vrátila zpět PKN Orlen jejich nabídku z cenou 103, avšak v současnosti je velmi obtížné zhodnotit, kde KCP vidí největší rozdíl a s čím se vrátí polská strana.

Druhá informace přišla v průběhu obchodování a i ta se promítla do aktuálního vývoje, když potvrzení 456 Kč nabízených Telefonicou KCP schválila. Prvotní rakce byly spíše prodejní přičemž Unipetrol trpěl více nižší likviditou, která naopak Českému Telecomu nechybí. Připomeňme jen, že se včera uzavíralo hned několik nadlimitních obchodů. Aktivitou hýřily také akcie společnosti ČEZ, které se dnes dostaly na nové historické maximum, nicméně odpolední obchodování již nedokázalo udržet cenu nad 520 Kč.

Konečná cena Komerční banky 3072 Kč znamenala 0,87% pokles, a to při výčtu dnešních pohybů vcelku dobrý výsledek. Prodeje ustanuly i na Philip Morris, a tak díky růstu Erste Bank se pražská burza dostala o necelé 0,5 % nahoru. S objemem obchodů nad 3 mld. korun se dá konstatovat, že dnešní den byl naprůměrný a že se investoři úlně přes prazdiny nevytratili. Možná k tomu dopomohla studená fronta, která je vrátila zpět k terminálům.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data