Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vysoký přírůstek stavební výroby včera neměl na pohyb koruny vliv

Vysoký přírůstek stavební výroby včera neměl na pohyb koruny vliv

12.07.2005 9:16
Autor: 

Koruna vůči euru zahájila nový týden na 30,190. Kolem této hodnoty se obchodovala po celé dopoledne, vysoký přírůstek stavební výroby zůstal podle očekávání bez odezvy. Sousední měny však ztrácely, a tak ani koruna neměla žádný prorůstový impuls, zvláště když domácí scéna krom zmíněného stavebnictví byla prázdná. Odpoledne pak sice při poklidném obchodování část ztrát korigovala, kolem konce obchodování však znovu ztrácela a den končila na 30,310. Dnes nás čeká několik zajímavých údajů. Červnová nezaměstnanost by měla o desetinu procenta klesnout, ta ale spolu se záznamem z posledního jednání Bankovní rady bude mít na devizový trh sotva nějaký vliv. Dále bude zveřejněn deficit květnového běžného účtu, očekává se jeho růst z 3,3 mld.Kč na 5 mld.Kč. I tady by ale korunu ovlivnila jen větší odchylka od odhadů. Nejvýznamnějším údajem je tak červnová inflace, očekává se její růst díky potravinám, telefonům a pohonným hmotám, ani mírný růst cen zřejmě ale měnu přímo nezasáhne. Do konce týdne ještě ve středu bude zveřejněna květnová průmyslová výroba, očekává se její meziroční růst kolem 6%.

Dnes tedy bude zveřejněna řada údajů, při prázdninovém obchodování však bude mít na vývoj devizového kurzu vliv spíše nálada na okolních trzích. A ta v těchto dnech není pro střední Evropu příznivá.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 30,17 – 30,37 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 30,315. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,945 a měla by se pohybovat v intervalu 24,75 – 25,25 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y