Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pozitivní nálada ve střední Evropě včera podpořila korunu vůči euru

29.06.2005 9:17
Autor: 

Koruna vůči euru v úterý otevírala na 30,025. Brzy se ale vrátila zpět pod hranici 30,00 díky pozitivní náladě ve střední Evropě, která korigovala své včerejší ztráty. Kolem této úrovně se ale pohyb zastavil a měnový pár se po zbytek obchodování obchodoval kolem této hodnoty. Později odpoledne koruna ještě mírně oslabila a den končila na 30,050.

První významnější událostí tohoto týdne v ekonomické oblasti je až ve čtvrtek zasedání bankovní rady ČNB, změna sazeb se ale neočekává. V pátek pak je státní rozpočet. Česká měna bude mít opět málo impulsů z domácí scény, a bude proto i nadále ovlivňována vývojem na ostatních trzích střední Evropy a pohyby na eurodolarovém trhu. Před zasedáním bankovní rady a dnešním polském rozhodování o úrokových sazbách lze čekat spíše stagnaci. Týdenní horizont 29,82 - 30,20.

Dnes očekáváme korunu v pásmu 29,95 – 30,15 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 30,045. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 24,955 a měla by se pohybovat v intervalu 24,53 – 25,05 USD/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.01.2026
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data