Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Měnový pár USD/EUR včera zakončil obchodování na úrovni 1,2640

Měnový pár USD/EUR včera zakončil obchodování na úrovni 1,2640

20.05.2005 9:22
Autor: 

Euro vůči dolaru ve čtvrtek v Evropě začínalo na 1,2676. V průběhu dopoledne euro zvolna ztrácelo, odpoledne se měnový pár obchodoval až na úrovni 1,2632. Slabší hodnoty amerických ukazatelů nálady na chvíli ztráty společné měny korigovaly, konec obchodování v USA ji ale zastihl na 1,2640. Také dnešní asijské obchodování reagovalo nejprve mírným oslabováním dolaru v reakci na pokles amerických ukazatelů, kolem sedmé hodiny však již kurz EUR/USD klesl pod 1,264.
I poslední den týdne bude v Evropě statisticky zajímavý, zveřejněn má být předběžný francouzský HDP za 1q05. V úterý to budou zahraniční obchod a průmyslové zakázky v EMU spolu s německou konečnou hodnotou HDP za 1q05 a indexem ZEW. Další německý index Ifo má být publikován spolu s italskými maloobchodními tržbami ve středu následovány v pátek platební bilancí EMU a francouzskými výrobními cenami. V USA začínají významnější události v úterý prodejem existujících domu spolu se záznamem z jednání FOMC. Ve středu pokračují zakázky na zboží dlouhodobé potřeby a prodeje nových domů, ve čtvrtek žádosti o podporu v nezaměstnanosti a předběžný HDP za 1q05. Týden pak končí osobními příjmy a konečnou hodnotou spotřebitelské důvěry podle univerzity Michigan.

Náhled na dolar zřejmě i přes potíže americké ekonomiky zůstává pozitivní, dnes při nedostatku impulzů tedy spíše stagnace, i když zpočátku může ještě dolar něco získat. V průběhu týdne by se pak měnový pár EUR/USD měl pohybovat v intervalu 1,252 - 1,275. Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,2598-1,2698.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.04.2026
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data