Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna vůči euru zahájila týden z úrovně 30,500

Koruna vůči euru zahájila týden z úrovně 30,500

03.05.2005 9:06
Autor: 

Koruna vůči euru zahájila týden z úrovně 30,500. Po krátkém oslabení na 30,535 česká měna začala stejně jako ostatní měny regiónu korigovat své ztráty. Podporou posílení středoevropských měn bylo údajně přijetí dalších tří nových členů EU do systému ERM-2, a tím zlepšení nálady na střední Evropu. Obchodování však bylo klidné, svátek ve Velké Británii a prodloužený víkend v Polsku silně omezily aktivitu na trhu. Den pak koruna končila na 30,310.

Tento týden zůstává zajímavý z hlediska statistik, ve čtvrtek bude zveřejněna důležitá obchodní bilance. Bez zajímavosti po snížení sazeb nebude ani v pátek zveřejněný záznam z posledního jednání bankovní rady. Na domácí ekonomické i politické scéně je dnes klid, soc. demokraté se ale stále potýkají s rebelujícími poslanci. Premiér slíbil požádat o důvěru v pátek 13. května. Politika však na devizový trh zatím naštěstí nijak nepůsobila. Pro další vývoj tak bude znovu rozhodující opět postoj investorů ke středoevropskému regionu. Po včerejším posílení koruny by však dnes mohlo dojít ke korekci, díky absenci polského trhu ale bude obchodování opět slabší. Dnes očekáváme korunu v pásmu 30,28-30,48 za euro. Kurz EUR/CZK dnes začíná na 30,325. Vůči dolaru dnes koruna začíná na 23,620 a měla by se pohybovat v intervalu 23,39-23,89 USD/CZK. V týdenním horizontu pak předpokládáme pohyb v intervalu 30,20 - 30,50.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y