Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klesající ropa by mohla udržet Wall Street v plusu… Hlavní část výsledkové sezóny začíná, Alcoa bude první

Klesající ropa by mohla udržet Wall Street v plusu… Hlavní část výsledkové sezóny začíná, Alcoa bude první

06.04.2005 14:03
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Jak již bývá zvykem, největší světový zpracovatel hliníku společnost Alcoa dnes odstaruje hlavní část čtvrtletní výsledkové sezóny. V průběhu dnešního obchodování budou investoři sledovat cenu ropy, jejíž pokles v posledních dnech vrátil částečně optimismus zpět na trhy. Aktivní seancí by opět mohly projít akcie automobilky General Motors, kterou včera postihlo snížení ratingu ze strany agentury Moody’s Investor Service.

Po Pfizeru se investoři dívají na akcie společnosti Merck & Co., kde po dnešních výsledcích společnosti Roche Holding AG mohou někteří investoři vsadit na výsledky Mercku. Naopak špatné zprávy zazněly z tábora společnosti Siebel, a tak se dá očekávat spíše přetlak nabídky a strmý pokles. Hodně nervozity bude okolo společnosti Dell, která dnes a zítra pořádá schůzku z analytiky. Informace Dellu bývají stějně jako u Intelu vodítkem pro čtvrtletní výsledky společností ze sektoru výpočetní techniky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y