Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna ve středu opět oslabila vůči euru, dnes bude vyčkávat na výsledek zasedání bankovní rady ČNB.

04.07.2002 9:40
Autor: 

Také včerejší obchodování s českou měnou bylo ovlivněno očekáváním zásahu centrální banky proti koruně. Koruna v úvodu obchodování dále oslabila vůči euru z výchozích 29,400 na úroveň 29,620, v průběhu odpoledne však ztráty korigovala a pohybovala se kolem 29,400. Závěr obchodování ji pak zastihl na úrovni 29,460. Také proti dolaru koruna během včerejška ztrácela a dostala se až na hladinu 30,180 z výchozích 29,980. Zavírací hodnota byla 30,030. Dnešní den bude ve znamení očekávání výsledku jednání bankovní rady ČNB. Ta sice dnes nemá na programu měnová rozhodnutí, avšak trh spekuluje, že by ČNB přesto mohla zasáhnout proti silné koruně. Pokud k zásahu nedojde, mohla by se koruna v následujících dnech opět přiblížit k úroveň kolem 29,000.

Pro dnešní den očekáváme, že by se kurz EUR/CZK mohl pohybovat v pásmu 29,350 – 29,650 a kurz USD/CZK v pásmu 29,800 –30,300. Dnes ráno EUR/CZK zahájil na 29,415 a USD/CZK na 30,150. Poslední sporné body vládního programu nové vlády byly včera vyřešeny, dá se tedy očekávat, že by prezident mohl novou vládu jmenovat do 15.července. Podle včerejšího vyjádření zástupce ministerstva financí bude v roce 2003 činit schodek státního rozpočtu přibližně 100 mld. korun.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data