Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

WorldCom propustil finančního ředitele za nesprávné účetnictví

26.06.2002 11:26
Autor: 

SAN FRANCISCO/FILADELFIE 26. června (ČTK) - Přední americký poskytovatel telekomunikačního spojení na dlouhé vzdálenosti WorldCom propustil finančního ředitele Scotta Sullivana poté, co odhalil chybně zaúčtované náklady v hodnotě téměř čtyř miliard dolarů. Oznámila to dnes firma, která je již vyšetřována americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

Společnost dále uvedla, že sestaví nové výsledky za loňský rok a za letošní první čtvrtletí, ve kterých vykáže čistou ztrátu. Účetní problémy také zasáhnou jednání firmy o úvěru ve výši pěti miliard dolarů, bez kterého by se v příštím roce mohla dostat do platební neschopnosti.

Firma oznámila, že plánuje propustit 17.000 zaměstnanců, tedy více než 20 procent celkové pracovní síly, aby tak ušetřila 900 miliónů dolarů ročně. Společnost rovněž hodlá snížit plánované investice pro letošní rok o 40 procent na 2,1 miliardy dolarů.

Společnost WorldCom se stala zatím poslední z řady firem spojených s auditorskou firmou Andersen, které čelí účetním problémům. Společnost Andersen, která se dostala do vážných potíží kvůli své roli ve skandálu kolem bankrotu energetické firmy Enron, dnes prohlásila, že její práce pro WorldCom byla v souladu s pravidly komise SEC.

Společnost WorldCom se rozhodla pověřit revizí finančních výsledků za loňský a letošní rok auditorskou firmu KPMG. Firma rovněž uvedla, že přijala rezignaci hlavního účetního Davida Myerse, napsala agentura Reuters.

Koncem dubna rezignoval na svou funkci výkonný ředitel společnosti Bernard Ebbers, který z ospalé telekomunikační firmy vybudoval jednu z nejrespektovanějších společností v tomto odvětví. Burzovní komise SEC začala firmu už dříve vyšetřovat a přitom se zaměřila na informace, podle kterých WorldCom poskytoval dost štědré půjčky právě Ebbersovi.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data