Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy minulý týden opět ztrácely, DJ STOXX 50 ubral od začátku roku již 20%

Evropské trhy minulý týden opět ztrácely, DJ STOXX 50 ubral od začátku roku již 20%

24.06.2002 14:56
Autor: 

Pro evropské trhy byl minulý týden jedním z těch méně šťastných - ekonomické oživení se opět na chvíli "odkládá" a trhy pokračují v postupném propadu. Od pondělí do pátku minulého týdne se index DJ STOXX 50 propadl již popáté v řadě, od začátku roku ztrácí plných 20% a tato "šňůra" poklesů je nejdelší od března roku 2001. Co je však podstatně důležitější je fakt, že tento kontinuální pokles odmazal téměř EUR660 mld v tržní kapitalizaci akcií tvořících bázi tohoto indexu.

Tento týden by však mohl přinést několik okamžiků, které mají potenciálně sílu nepříznivý trend zvrátit. V úterý bude publikován německý index průmyslové důvěry Ifo - podle očekávání trhu bude hodnota 92 oproti hodnotě 91.5 v květnu 2002. Pokud se tak stane, bude se jednat o nejvyšší údaj za posledních 14 měsíců. Ve středu trhy budou netrpělivě čekat na americký FED, který bude opět jednat o výši úrokových sazeb ve Spojených státech. Ačkoliv nikdo nečeká změnu ze stávající úrovně 1.75%, pozornost bude upřena především na tón vyhlášení který následuje krátce po oznámení výše sazeb.

Abbey National v dnešním Sunday Mail ústy svého CEO oznámila, že probíhají jednání, která můžou vést k převzetí ze strany nejmenované evropské banky. To by ceně akcie Abbey National mohlo výrazně pomoci, především po nedávném vyhlášení o propadu zisku v tomto čtvrtletí.

V pondělí také informují trhy britské banky HBOS Plc a Lloyds TSB o vývoji hospodaření ve stávajícím čtvrtletí, stejně jako Royal Bank of Scotland v zatím neupřesněném termínu během tohoto týdne.

Petr Žabža

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.11.2025
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data