Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza mírně oslabuje - index PX-D si odepisuje 0,5%

Pražská burza mírně oslabuje - index PX-D si odepisuje 0,5%

12.06.2002 11:20
Autor: 

Akciové trhy v USA včera opět zavíraly poklesem - DJIA si odepsal 1,3%, NASDAQ oslabil o 2,2% a prolomil hladinu 1500 bodů, kde zavíral naposledy v říjnu 2001. Evropské burzy zahájily poslušně poklesem - DAX je v mínusu 1%, FTSE EUROTOP100 si odepisuje 1,8% a DJ STOXX50 oslabuje o 1,9%.

Na našem trhu došlo krátce po otevření k prodeji na Čra, přičemž nejprve prodával celý trh, ale vzápětí došlo k výběru tří lotů zpět a tak se cena udržela na úrovni 300 Kč. Růstem zahajuje KB, která díky domácí poptávce přidává 0,8% na cenu 1719 Kč při zobchodovaném objemu 55 mil. Kč. Na trhu není jediná nákupní objednávka ze zahraničí. Jedním z důvodu je možné zahájení kotování akcií Erste Bank na pražské burze již od července 2002, a tím logická hrozba odlivu zainvestovaných peněz z jednoho banovního titulu do jiného. ČEZ mírně koriguje včerejší nárůst a aktuálně oslabuje o 1% na cenu 94 Kč při zobchodovaném objemu pouhých 26 mil. Kč. Unipetrol se obchoduje bez povinnosti za 42,90 Kč, nicméně lze očekávat spíše pokles. Ostatní tituly jsou bez výraznějších změn.

Bohumil Pavlica

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data