Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EK dostala žádost o schválení akvizice Unipetrolu

EK dostala žádost o schválení akvizice Unipetrolu

16.03.2005 9:22
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Společnost PKN oznámila, že Evropská komise dostala žádost o schválení akvizice Unipetrolu z antimonopolního hlediska. Evropská komise má nyní 25 pracovních dní na to, aby učinila své rozhodnutí.

Šéf Unipetrolu, Pavel Švarc, v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl:

(i) zpoždění procesu schválení převzetí Unipetrolu Evropskou komisí bylo způsobeno změnami managementu PKN,

(ii) Švarc má indikace, že ve smlouvě je klauzule, že cena za Unipetrol se může zvýšit, jestli se zvýši hodnota společnosti. Silné výsledky za rok 2004 hodnotu Unipetrolu zvýšily.

(iii) Švarc neočekává, že by výsledky Unipetrolu za rok 2005 měly být výrazně horší než v roce 2004. Společnost by se měla dostat do fáze stability v následujících 2 – 3 letech (spolu s rokem 2004),

(iv) Akvizice Unipetrolu PKN by mohla vést k dalšímu snižování nákladů na jedné straně a růstu tržního podílu na druhé straně,

(v) Současný vývoj kurzu EUR/USD je pro Unipetrol pozitivní, jelikož společnost převážně nakupuje suroviny v USD a prodává v EUR,

(vi) Stát poskytl Unipetrolu garance ve výši 25 mld. Kč na ekologické škody.


Váš názor
  • Sledujte přímo u zdroje
    16.03.2005 9:55

    http://europa.eu.int/comm/competition/mergers/cases/index/by_nr_m_70.html#m_3543 Merger case Nr. 3543: PKN ORLEN / Unipetrol Notified on 11.03.2005 Provisional deadline: 20.04.2005 Věřím jen tomuto, jinak je spouta manipulativních zpráv - viz včerejší zpráva ČTK, že Komise údajně nic neobdržela.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.