Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa zažila vlnu výprodejů, koruna se svezla až za hranici 29,50 Kč/EUR!

Střední Evropa zažila vlnu výprodejů, koruna se svezla až za hranici 29,50 Kč/EUR!

10.03.2005 17:50
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Všechny čtyři středoevropské měny dnes zažily výrazné oslabení spolu s tím, jak zahraniční investoři stahovali část prostředků z regionu a snižovali tak váhu střední Evropy v portfoliích. Ještě do konce dnešní seance ale všechny regionální měny aspoň část ztrát smazaly.

Koruna dnes po začátku na 29,36 Kč/EUR oslabila a dostala se až na úroveň 29,53 Kč/EUR. Do konce dne ale částečně získala a závěr ji zastihl na 29,47 Kč/EUR. Obchodování dnes bylo značně volatilní.

Pozitivní pro korunu je vyšší než očekávaný růst HDP za čtvrtý kvartál, i když bezprostředně koruna na toto číslo nereagovala - trhy ještě vstřebávaly včerejší prohlášení Pavla Řežábka o možnosti výraznějšího poklesu sazeb. Bankovní rada ČNB se dnes sešla, ale žádné měnověpolitický krok nebyl na programu a také nebyl učiněn. Trh nyní počítá, že na posledním březnovém jednání ČNB sníží úrokové sazby, a to minimálně o 25 bodů. Krátkodobé úrokové sazby tak klesají na historická minima, čímž je koruna pro investory méně atraktivní.

Vůči dolaru dnes koruna posunula historické maximum na 21,84 Kč/USD. Postupně ale oslabila na závěrečných 21,98 Kč/USD. Spojil se zde faktor oslabování koruny s mírným posílením dolaru na světových devizových trzích. Kurz USD/EUR dnes byl relativně klidný, dolar postupně posílil na nynějších 1,3410 USD/EUR. Jediné výraznější číslo, počet nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti v USA, bylo mírně horší než očekávání, na devizovém trhu se příliš neprojevilo. Zítra bude publikována americká obchodní bilance, která bude pro další vývoj dolaru důležitá.


Váš názor
  • Během dne o 8 Kč = rekord !!!
    11.03.2005 9:07

    Chlapy, opravte si blbost, kterou máte v článku. Cituji : "Vůči dolaru dnes koruna posunula historické maximum na 29,84 Kč/USD. Postupně ale oslabila na závěrečných 21,98 Kč/USD." Jinak bych si myslel, že se vrhnu jako spekulant na obchody s měnami, když je tak velká volatilita :-)
    MUDr.C
  • az se sveze
    10.03.2005 19:25

    zpatky na 32 tak me zavolejte....
    author
Aktuální komentáře
27.04.2026
17:43Zisková bonanza
16:59UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
16:12PODCAST Týdenní výhled: Rozhodnutí o sazbách a výsledky big techu určí náladu na trzích  
16:12Velká změna v partnerství OpenAI s Microsoftem: ChatGPT může na jiné cloudy
15:52RMS Mezzanine, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:52Big tech žene S&P 500 do rekordních výšin. Teď přichází klíčový test v podobě výsledků  
13:05SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledy za 1Q 2026
13:00Banka CREDITAS a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:35Událostmi nabitý týden se rozjíždí pomalu, drahá ropa nevadí  
11:50BP se během války s Íránem stává nečekaným vítězem mezi ropnými giganty
11:42Peking se vložil do akvizice firmy vyvíjející agentní AI, kterou chtěla převzít Meta
11:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL CZ0002003114
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data