Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Stejně jako jindy, i dnes v Evropě platí "konec dobrý, všechno dobré"

04.03.2005 17:41
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Závěr dnešní obchodní seance na evropských burzách jistě udělá spoustě investorů nemalou radost. Všechny hlavní indexy se pohybují v pozitivním teritoriu a podle všech indikací tam také uzavřou – celoevropský index DJ STOXX 50 roste o 0,44 %, francouzský CAC 40 je +0,6 % a německý DAX 30 přidává dokonce 1,10 %. Velmi podobně je na tom však španělský IBEX 35 (+1,03 %) a švédský OMX (+1,11 %). Wall Street je na tom v tomto okamžiku velmi podobně – Dow Jones Industrial Average roste o 0,8 %, technologický Nasdaq naopak zaostává s posílením o „jen“ 0,59 %.

Jak si vedou jednotlivé tituly indexu DJ STOXX 50 ? Na první místo se vyškrábal německý Siemens AG (+2,23 %), následovaný BASF AG (+2,10 %) a Allianz AG (+1,92 %). Na dalších místech najdeme Lloyds TSB (+1,89 %), Deutsche Bank AG (+1,74 %) a E.ON AG (+1,74 %). Na straně poklesu kraluje GlaxoSmithkline Plc (-2,12 %), Novartis AG (-1,02 %) a Telecom Italia SpA (-0,77 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 miliardy
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb
8:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu emitenta
8:44Další růst na zlatu, silná čísla ASML a propad poptávky po luxusu od LVMH  
6:06Ark Invest: Růst směřuje k sedmi procentům, stále nejsou plně doceněny změny, které v USA probíhají
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů
13:59Je umělá inteligence jen „glorifikovaným strojem na memorování“?
11:53Nedostatek paměťových čipů potrvá až do roku 2027, predikuje šéf Synopsys
11:17Evropa obchoduje smíšeně při přípravě na bohatý příděl výsledků  
10:00Akcie Pumy prudce vzrostly. Čínská Anta Sports kupuje ve firmě 29procentní podíl
9:51Micron investuje v Singapuru 24 miliard dolarů do nového závodu na čipy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba