Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Patria v únoru znovu největším obchodníkem s akciemi na pražské burze

02.03.2005 13:40
Autor: 

Patria Finance v únoru znovu kralovala na pražské burze, zobchodovala totiž akcie v objemu 34 miliard korun, což je 44 procent více než ve stejném měsíci loňského roku.

Celkový objem obchodů s akciemi na burze v únoru meziměsíčně vzrostl o 15 % na 74,9 miliard korun a o 20 miliard převýšil objemy obchodů s dluhopisy. Akciový index PX-50 v únoru posílil 9,4 procent.

Tabulka: Objemy obchodů s akciemi členů burzy v únoru 2005 (zdroj: BCPP, a.s.)

Pozn.: Na burze obchoduje 23 členů a osob oprávněných uzavírat obchody. Burza zveřejnila informace o členech, kteří vyslovili souhlas.

Patria Finance se také stala s náskokem největším obchodníkem s akciemi na BCPP za celý rok 2004, když dosáhla objemu obchodů s akciemi 258 miliard korun. V roce 2004 získala Patria prestižní cenu „Award for Excellence” časopisu Euromoney pro “Nejlepšího obchodníka s akciemi v České republice v roce 2004” (čtěte ZDE).

Společnost Patria Direct, a.s., licencovaný obchodník s cennými papíry zaměřený na individuální investory, uzavřela v polovině února smlouvu s třítisícím klientem. Nárůst klientů se v posledních několika měsících výrazně zrychlil.

Důsledkem rostoucího zájmu o investování jsou rovněž objemy Patria Direct dosažené v roce 2004. Společnost zrealizovala v loňském roce obchody za 11,10 mld. Kč (8,3 mld. Kč v 2003). Z toho většinu tvořily obchody na pražské burze. Na zahraničních trzích dosáhl objem 1,85 mld. Kč. Počet uskutečněných obchodů meziročně stoupl o 6 110 transakcí na 17 660 obchodů. Výše aktiv, které mají klienti deponované na účtech u Patria Direct, dosáhla 3,83 mld. Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.07.2026
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data