Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar oslabuje s tím, jak trhy čekají horší výsledek makroekonomických dat

Dolar oslabuje s tím, jak trhy čekají horší výsledek makroekonomických dat

24.02.2005 9:11
Autor: 

Dolar včera ráno v Evropě vůči euru otevíral na 1,3237. Po zveřejnění oznámení korejské centrální banky, že odmítá spekulace, že její plán diverzifikace devizových rezerv počítá s prodejem části dolarů, a po obdobném prohlášení Bank of Japan, posílil na 1,32. Nižší než očekávaný růst spotřebitelských cen se na kurzu dolaru projevil jen mírným dočasným oslabením. Ve Spojených státech tak dolar zavíral na 1,3214 EUR/USD. Během dnešního obchodování v Asii však opět začal oslabovat, neboť trh očekává pokles objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Dnes ráno se dolar obchoduje za 1,3235.

Dnes budou zveřejněna pravidelná data z amerického pracovního trhu a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. V pátek pak další odhad HDP za 4q04. Ten první byl překvapivě nízký a tak by případný vyšší růst ekonomiky mohl příjemně překvapit, zvláště když ta evropská ani japonská se příliš nevyznamenaly. V pondělí budou trhy čekat na chicagský index nákupních manažerů. Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,3180-1,3280.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m