Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Antimonopolní úřad povolil převzetí Novy společností CME

Antimonopolní úřad povolil převzetí Novy společností CME

09.02.2005 15:58
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil prodej společností začleněných do Skupiny TV NOVA zahraniční mediální skupině CME. Ta podniká převážně v odvětví televizního vysílání, nicméně žádná z jejích společností dosud nepůsobí na území České republiky. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Skupina CME má získat kontrolu ve všech společnostech začleněných do Skupiny TV NOVA, a to prostřednictvím České produkční 2000 a.s. a VILJA a.s.

VILJA se zabývá především správou majetku. V České republice kontroluje CET 21 spol. s r.o., která je provozovatelem celoplošného vysílání Novy, a Plejádu, a.s., která provozuje nakladatelství a vydavatelství a zabývá se rovněž výrobou televizních a audiovizuálních programů a děl.

Česká produkční 2000 se zabývá tvorbou, distribucí a licencováním audiovizuálních děl. Většina těchto děl je vyprodukována pro výhradní užití CET 21 a není nabízena třetím subjektům. Česká produkční 2000 kontroluje NOVA-Consulting, a.s. (reklamní činnost a marketing, vydavatelská a nakladatelská činnost, specializovaný maloobchod, agenturní činnost v oblasti kultury a umění), ERIKA a.s. (poskytování audiotextových služeb), MEDIA CAPITOL, a.s., ( poskytování softwarových služeb), MAG MEDIA 99, a.s. (mj. prodává reklamní čas ve vysílání TV Nova).

Činnosti spojujících se soutěžitelů se na území České republiky nepřekrývají, nedochází tak k jejich horizontální integraci, a tím ani k posílení jejich postavení na trhu. ÚOHS dospěl k závěru, že spojením nedojde ke vzniku či posílení dominantního postavení vzniklého subjektu na tuzemském trhu, které by mělo nebo mohlo mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:50PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC