Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Do druhého kola privatizačního tendru na Český Telecom postoupilo všech pět zájemců, kteří podali nabídky

    Do druhého kola privatizačního tendru na Český Telecom postoupilo všech pět zájemců, kteří podali nabídky

    08.02.2005 9:32
    Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

    Fond národního majetku oznámil, že do druhého kola privatizačního tendru postoupilo všech pět zájemců, kteří podali předběžné nabídky. Těmi jsou Swisscom, Telefonica, Belgacom, konsorcium Blackstone/CVC/Providence a domácí PPF/J&T spolu s telekomunikační společností Inway. Připomínáme, že podmínkou účasti finančních investorů v tendru byla jejich spolupráce a podání společné nabídky v konsorciu s telekomunikačním operátorem. Konečné nabídky by měly být podány do 29. března.

    Swisscom údajně nabídl nejnižší cenu, a to 371 Kč na akcii, zároveň je ale jedinou společností, která nehodlá snížit původní cenu ve své konečné nabídce. Swisscom také údajně řekl, že cena za ČT by neovlivnila budoucí náklady ani zisky ČT. V opačném případě by nabízená cena vzrostla o 65 Kč na akcii, tj. na 434 Kč. Belgacom nabídl 416 Kč na akcii, Telefonica 422 Kč, konsorcium Blackstone/CVC/Providence 411 Kč a domácí skupina PPF/J&T/Inway nabízí nejvyšší cenu 434 Kč/akcie. Podle zdroje blízkého privatizaci by jak Belgacom tak i Telefonica měly v případě svého vítězství splatit až 70 % kupní ceny z finančních prostředků ČT.

    Dále Belgacom uvedl, že nepodá nabídku na státní podíl v Turk Telekom. To by mohlo znamenat, že bude mít více volných finančních prostředků na akvizici ČT.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m