Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    ČTK: USA možná přepracují údaje o růstu ekonomiky kvůli kanadské chybě

    01.02.2005 8:17
    Autor: ČTK

    WASHINGTON (ČTK) - Spojené státy by mohly přepracovat údaje o růstu hrubého domácího produktu v posledním čtvrtletí loňského roku kvůli početní chybě kanadského statistického úřadu. Oznámil to dnes mluvčí úřadu pro ekonomické analýzy amerického ministerstva obchodu.

    Očekává se, že objevení kanadské chyby zvýší americký HDP v období od října do prosince. Mluvčí však prohlásil, že zatím není jasné, jakým způsobem ovlivní oprava kanadských čísel americké údaje.

    Kanadský statistický úřad dnes uvedl, že snížil listopadový obchodní přebytek Kanady na 5,4 miliardy kanadských dolarů (zhruba 100 miliard Kč) z původně ohlášených 7,3 miliardy. Úřad totiž odhalil počítačový problém, který vedl k podhodnocení dovozu, napsala agentura Reuters.

    Ministerstvo obchodu v pátek oznámilo, že americká ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí růst v přepočtu na celý rok o 3,1 procenta. To je výrazné zpomalení proti předchozímu čtvrtletí, kdy růst po revizi činil čtyři procenta.

    Výsledek je slabší, než čekali analytici, kteří předpovídali zpomalení na 3,5 procenta. Růst byl v závěru roku nejslabší od prvního čtvrtletí 2003. Za slabším růstem podle zprávy stálo především zhoršení obchodní aktivity země a naopak rychlejší růst spotřebitelských cen.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y