Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtyři témata pondělního rally v USA: akvizice, makrodata, Irák, ropa

Čtyři témata pondělního rally v USA: akvizice, makrodata, Irák, ropa

31.01.2005 18:51

Americké akcie zahájily nový obchodní týden poměrně sebevědomě. Kromě pozitivně laděných makrodat trh vstřebává informace o dalších "mega-akvizicích", k zmírnění nervozity na trhu přispěl i relativně poklidný vývoj voleb v Iráku a s ním spojený pokles cen ropy. Indexy tradiční ekonomiky DJIA a S&P 500 aktuálně posilují o 0,75 %, resp. 0,9 %, technologický Nasdaq pak dokonce přidává 1,3 %.

Na makroekonomickém poli se podpůrným argumentem stal nečekaný lednový růst indexu nákupních manažerů, vyšší než očekávaný nárůst pak vykázaly i údaje ohledně osobní spotřeby a příjmů za měsíc prosinec. Zklamáním se stala jen data ohledně prodejů nových domů, která se samozřejmě negativně promítají do cen akcií stavebních společností jako např. KB Home (-1,2 %), či Pulte Homes (-1 %).

Další signál o oživení akviziční aktivity v USA pak přichází v podobě oznámení o převzetí životní pojišťovny Travelers Live and Annuity Co. ze skupiny Citigroup, pojišťovnou MetLife. Avizovaná hodnota transakce činí 11,5 mld. USD, akcie Citigroup přitom posilují o 1,6 %, akcie MetLife pak reagují poklesem o 0,9 %.

Více než 4procentní zisky dnes připisují akcie pojišťovacího zprostředkovatele Marsh&McLennan poté, co společnost odhadla náklady na vypořádání soudního žalob podaných nejvyšším newyorským prokurátorem na 850 mil. USD.

Na opačné straně výsledkového spektra se naopak ocitají akcie farmaceutické společnosti Wyeth. Ty po oznámení horších než očekávaných výsledků a nepříliš povzbudivého výhledu pro rok 2005 propadají o 7 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.05.2026
22:49Nvidia svými výsledky nezklamala a dodala i silný výhled. Výrazně zvyšuje dividendu
22:04Americké akciové indexy posilují před výsledky Nvidie  
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%
15:13Dalio: Vzniká určitý systém čínského tributu, investuje se pro celý život
13:17Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
13:08Bude trhy stále více ovlivňovat inflace a dluhové tlaky?
12:33ČEZ vydal zelené dluhopisy za 18,25 miliardy korun
11:04Stávka v Samsungu ohrožuje globální dodávky pamětí i HDP Jižní Koreje
10:50Obnoví Nvidia AI rally? A jak jestřábí je Fed? Trhy jsou dopoledne opatrné  
9:49EU se předběžně dohodla na legislativě, která má završit obchodní dohodu s USA
9:26Loňský rok M&T 1997 ovlivnila slabá stavební aktivita, první kvartál 2026 naznačuje obrat
9:22CSG oznámila silná čísla, akcie rostou o více než sedm procent
9:17Rozbřesk: Co může rychlý růst tržních výnosů a sazeb znamenat pro refixace hypoték?
8:50ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - ČEZ stanovil cenu emise zelených dluhopisů
5:59Trump v prvním kvartálu zobchodoval s akciemi „Magnificent Seven“ více než 50 milionů dolarů
19.05.2026
22:02Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností  
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb