Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Unipetrol po třech dnech „odpadl“ … Zentiva a Philip Morris utržily nejvíce zisků

    Unipetrol po třech dnech „odpadl“ … Zentiva a Philip Morris utržily nejvíce zisků

    26.01.2005 18:33
    Autor: Roman Koděra, Patria Finance

    Zatímco dnes opadla „unipetrolová mánie“ a akcie společnosti klesly o 2,5 %, pak nejvíce zisků dnes získaly akcie Zentivy (+3,15 %) a Philip Morris ČR (+1,8 %). Dařilo se také Komerční bance, cena této akcie na okamžik přešla přes 3560 Kč, ale zde se objevila větší nabídka a kupci chyběli. Akcie Komerční banky tak uzavřely na 3530 Kč (+1,6 %).

    Přes počáteční nákupní vlnu dnes akcie Českého Telecomu celkově příliš nerostly (+0,33 %), ale v průběhu dne někteří realizovali slušné zisky, když po prvotním nárůstu prodali za 427 Kč a v odpolední části obchodování dokoupili za 419 až 420 Kč.

    Do třech čtvrtin obchodování se dařilo také druhému bankovnímu titulu - Erste Bank - když jeho cena vystoupala nad 1160 Kč, ale i zde došlo ke korekci a akcie Erste mírně poklesly zpět k 1152 Kč. Celkově index PX-D posílil o 0,37 % a jeho hodnota vzrostla na 2656,50 bodu.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů