Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Valná hromada ČEZu schválila možnost koupě vlastních akcií, rating to nezmění

Valná hromada ČEZu schválila možnost koupě vlastních akcií, rating to nezmění

24.01.2005 9:32
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

ČEZ pořádal v pátek řádnou valnou hromadu. Podle očekávání akcionáři (68% podíl vlastní stát) schválili, že společnost může koupit až 10 % svých vlastních akcií během následujících 18 měsíců v cenovém rozmezí 100-600 Kč na akcii. Společnost uvedla, že by měla buď umístit akcie na kapitálových trzích nebo snížit počet akcií, aby tak optimalizovala kapitálovou strukturu. ČEZ si je rovněž vědom skutečnosti, že se všemi svými akcionáři musí zacházet rovně.

Premiér Stanislav Gross řekl, že vláda by měla rozhodnout o prodeji státního 10% podílu v ČEZu na konci prvního čtvrtletí nebo začátkem druhého čtvrtletí. Premiér Gross dodal, že stát není pod momentálním tlakem prodat akcie. Zdroj: Bloomberg Domníváme se, že dokud nebude zveřejněno další oficiální rozhodnutí ohledně odkupu akcií ČEZem nebo dokud nejsou zveřejněny další zprávy týkající se této transakce, mohou akcie ČEZu reagovat citlivě na jakýkoliv možný únik informací nebo spekulace a mohou fluktuovat kolem současné úrovně.

Ratingová agentura S&P v pátek uvedla, že rating ČEZu se nezmění pokud společnost koupí 10 % vlastních akcií. Tento krok by nicméně ovlivnil schopnost ČEZu vytvářet další akvizice pomocí zadlužení bez toho, že by se snížil rating ČEZu. Zdroj: Bloomberg VH rovněž odsouhlasila nový opční plán pro své vrcholné vedení, který počítá s nákupem až 7 mil. svých akcií v ceně 100-600 Kč a prodejem těchto akcií managementu za 6měsíční průměrnou cenu v době konání valné hromady (272 Kč). Podle starého opčního plánu může ČEZ koupit 1,8 mil. svých akcií.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC