Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropským burzám se dnes ráno zrovna nedaří...

Evropským burzám se dnes ráno zrovna nedaří...

18.01.2005 10:47
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Druhý obchodní den tohoto týdne nezačíná pro evropské burzy zrovna příznivě – všechny hlavní indexy jsou v červených číslech a podle všech indikací tam minimálně dopoledne zůstanou. Celoevropský index DJ STOXX 50 klesá o marginálních 0,20 %, německý DAX 30 je o 0,57 % níže a francouzský CAC 40 ztrácí 0,44 %. Nejhůře je na tom zmiňovaný DAX30, naopak Itálie a Nizozemí se daří relativně lépe (MIB30 -0,14 %, AEX -0,18 %). Futures po včerejším dni volna indikují velmi mírný pokles – Dow Jones future -0,13 %, Nasdaq 100 future -0,09% a S&P 500 future -0,05 %.

* LM Ericsson AB – výsledky za Q4/2004 vypadají podle názoru DrKW velmi dobře. Tržby dosáhly 2 miliardy euro (oček. 1,9 mld), zisk před zdaněním je 140 mil. EUR a průměrná prodejní cena telefonu dosáhla 160 EUR.

* Bank Austria – SocGen začíná pokrývat banku s doporučením „Buy“ a cílovou cenou 75 EUR. Důvodem je silný manažerský tým a zvyšující se konsenzus na budoucí hospodářské výsledky.

* Erste Bank – SocGen začíná pokrývat akcie banky s doporučením „Prodat“ a cílovou cenou 36 EUR. Zde je důvodem zejména dynamický růst ceny akcie v posledních několika měsících.

* EADS – společnost Airbus dnes oficiálně představuje model A380

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.03.2026
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data