Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Českého Telecomu a KB tahouny úterního posílení pražské burzy

Akcie Českého Telecomu a KB tahouny úterního posílení pražské burzy

11.01.2005 14:30

České blue chips se v rámci úterní seance i nadále těší nadprůměrnému zájmu investorů, jejich kursový vývoj však není nikterak závratný. Index PX-D kontruje negativnímu vývoji zahraničních akciových benchmarků a aktuálně přidává +0,2 %, tažen k růstu především akciemi Českého Telecomu a KB. Český Telecom dopoledne pociťoval relativně silnou poptávku nad 385 Kč a atkuálně již přidává 0,7 % na 387 Kč. Trh tak pozitivně hodnotí fakt, že počet uchazečů o privatizační informační memorandum se údajně rozrostl od další dva subjekty.

Svědky minikorekce jsme byli u akcií ČEZ, když několik prodejních příkazů dopoledne seslalo cenu tohoto titulu pod 365 Kč. Aktuálně se ale znovu obchoduje na 367 Kč (-0,2 %). Převažující vybírání zisků naopak zůstává patrné u akcií Zentivy (+0,7 %). Celkový objem obchodů ve SPADU již činí 1,2 mld. Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.03.2026
15:38ON-LINE: Šok na globálních trzích. Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie otevřely o procento níže
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
13:08Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ a Netflix se vzdává boje o WBD  
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu