Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Parkiet: Cena za Unipetrol může být vyšší díky silným výsledkům dcer

Parkiet: Cena za Unipetrol může být vyšší díky silným výsledkům dcer

06.01.2005 9:58
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Polský deník Pakriet napsal, že cena za Unipetrol může být vyšší díky silným výsledkům dceřiných společností za několik posledních čtvrtletí. Auditoři skupiny Unipetrol tuto zprávu nepotvrdili. Konečný audit může konečnou cenu změnit v rozmezí -25 % až +15 %. Na druhou stranu deník cituje spekulace, že se u Unipetrolu objevily finanční závazky, o kterých společnost PKN v době podpisu kupní smlouvy nevěděla, a mohou naznačovat možnou nižší cenu.

Datum dokončení privatizační transakce je stále neznámé a závisí na konečném schválení regulačních orgánů Evropské unie. Podle dostupných informací PKN Orlen stále neposkytl všechny dokumenty požadované EU z důvodu schválení transakce z antimonopolního hlediska. Připomínáme, že Unipetrol je na „Watch List“ Patrie.


Váš názor
 • Díra v rozpočtu v roce 04 !
  06.01.2005 12:12

  Neustále mne udivuje nečinnost FNM a MF, neboť PKN měla zaplatit již v předešlém roce 04. Díru v rozpočtu 04 se p. Sobotkovi podařilo částečně zacelit vyšším výběrem daní. Co bude v roce 5? PKN má doma značné problémy - aféra Orlengate. Proto záměrně protahuje veškeré termíny. Přoč spol. PKN ještě neposkytla do Bruselu všechny potřebné podklady pro rozhodnutín regulačních orgánů EU. Tuneluje Unipetrol a doufá, že náš stát toto protahování bude tolerovat věčně. Jak dlouho bude pan Sobotka nečinně přihlížet tomuto trestuhodnému počínání spol. PKN. Tvrdí se, že normální člověk udělá tu samou chybu pouze jednou, hlupák ji opakuje. Není náhodou privatizace Unipetrolu cestou hlupáků? Již jednou byla tato společnost privatizována a také nezaplacena. Obávám se, že toto je česká cesta privatizace " Tudy ne, tudy cesta nevede" Jára da Cimrman.
  PaPája
 • HV 2004
  06.01.2005 11:05

  Pokud se schválení transakce EK prodlužuje, tak jedině dobře. Jsem moc zvědavý, co budete psát o Unipetrolu po oznámení HV za celý rok 2004, jenž budou pro mnoho lidí a investorů pozitivním šokem (=neskutečný nárůst zisku). Při současné nízké ceně, aktuálním a projektovaném zisku je tato akcie vynikající investiční příležitostí.
  Investor
 • dotaz
  06.01.2005 10:16

  ...co je "Watch list" ?
  neznalý
  • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
   06.01.2005 10:54

   černé slepecké brýle
   eurosráč
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data